KKP x vývoj mesta: Komunita ako sila

Konferencia KCN
13. 09. 2023
#konferencia
#KKP

DÁTUM:
9/11/2023

MIESTO:
Kultúrne centrum Zobor, Svätourbanská 104/31, 94901 Nitra

Prvá fáza najväčšieho kultúrno-kreatívneho projektu v histórii mesta Nitry, Kreatívne Centrum Nitra , sa blíži ku koncu. Počas dvoch rokov sme spolu s našimi partnermi realizovali desiatky aktivít, workshopov, sieťovaní, vzdelávacích programov, no v neposlednom rade aj rekonštrukciu 5 historických budov, ktoré budú slúžiť ako moderné centrum kreatívneho priemyslu. Počas tejto doby sme uskutočnili taktiež prieskumy verejnej mienky s cieľom zistiť potreby lokálnej komunity.

 

Aký však majú (alebo môžu mať) kreatívny priemysel a kultúra dopad na rozvoj mesta? Ako môžu pozitívne ovplyvniť jeho aktuálny či budúci stav? A prečo je dôležité vytvoriť im dostatočný priestor a podmienky? Môže byť komunita hnacou silou tohto rozvoja? Ako ju zapojiť? Práve na tieto otázky odpovie prvá konferencia Kreatívneho centra Nitra: KKP x vývoj mesta: Komunita ako sila.

 

Jej cieľom je vytvoriť pravidelnú platformu na komunikáciu a reflektovanie súčasných kultúrno-kreatívnych tém s odbornou, no aj širokou lokálnou verejnosťou, aby sme zaručili  čo najlepší vývoj KCN od roku 2024. Zaujíma nás lokálny, no aj širší kontext, preto do Nitry prinesieme aj inšpirujúce príbehy dlhodobo fungujúcich kultúrno-kreatívnych centier na Slovensku i diskusiu o širšom kontexte vývoja kultúry a kreatívneho priemyslu na Slovensku či v Európe.

 

 

Prvá časť konferencie je venovaná inšpiratívnym prednáškam a diskusiám. V druhej časti konferencie sa budete môcť dozvedieť viac o zrealizovaných aktivitách Kreatívneho centra Nitra a zapojiť sa do workshopov, v ktorých nás zaujíma váš názor na jeho budúce fungovanie.

 

Podujatie budú viesť Laco Oravec a Katarína Živanović.

 

Vstup na podujatie je voľný s podmienkou registrácie. Kapacita podujatia je obmedzená. Prihlasovací formulár nájdeš nižšie.

 

Po programe bude nasledovať neformálna afterparty v Uránii.