Prvé LABy sú za nami. Pripravujeme nové výzvy

Zúčastni sa LABu KCN a zlepši svoje kreatívne zručnosti
13. 12. 2022
#AkademiaKKP
#laby
laby-kcn

LAB Produkcia živých podujatí s Paulou a Majom

V októbri sme spustili náš prvý LAB, v rámci ktorého sa počas 2 víkendov účastníci pod vedením skúsených lektorov učili, čo znamená zorganizovať dobré podujatie do detailu. Riešila sa technická a umelecká produkcia podujatí, výber lokality a jej vplyv na prácu produkčného, vyjednávanie cien s umelcami, špecifické požiadavky kapiel aj to, ako reagovať v prípade rýchlych zmien, ktoré k živým podujatiam patria. A oslávili sa aj narodky!

Lektormi LABu boli Paula Poštolková (produkčná festivalu Pohoda) a Marián Tesák (zakladateľ festivalu Flaam), s ktorými účastníci po skončení LABu mali možnosť individuálne konzultovať svoje projekty.

Prišli aj prvé feedbacky

Tešíme sa spätným väzbám, ktoré k nám prichádzajú od lektorov aj účastníkov. Uvádzame jednu z nich.

„Nemám čo vytknúť, celý workshop bol zo strany organizátorov a lektorov výborný – ďakujeme za túto možnosť. Priestor bol vhodne zvolený, bolo tam všetko, čo sme potrebovali + nachádzal sa v dobrej lokácii. Určite oceňujem stolček s občerstvením, ktorý zachránil hladné žalúdky a vďaka za kávu!“

LAB Svetlo živých podujatí s Martinom a Vladom

Na ďalšom z LABov, ktorý prebiehal na prelome novembra a decembra sa účastníci mohli naučiť základy svietenia živých podujatí a nahliadnuť hlbšie do profesie osvetľovača / svetelného dizajnéra. Spolu s lektormi Martinom Švolíkom (svetelný dizajnér a technický riaditeľ festivalu Flaam) a Vladimírom Pristašom (dizajnér koncertných a svetelných scén) si prešli od vykladania techniky, cez základy elektrotechniky, základné princípy svietenia, teóriu farieb, až po prácu so softvérom L8 pre navrhovanie svetelných scén, prácu so svetelnou konzolou Avolites Quartz a mnoho ďalšieho.

V rámci individuálnych konzultácií mali účastníci možnosť navštíviť spolu s lektormi väčšie podujatia a vyskúšať si niektoré časti práce osvetľovača v praxi.

Lektori si s účastníkmi sadli, čo sa ukázalo aj v pozitívnych feedbackoch, ktoré k nám prišli.

„Sú to naozaj naozaj profíci a rozumejú tomu, čo robia – preto bola úroveň labu hneď od začiatku veľmi vysoká. Prebrali sme široké spektrum z teórie o tom, čo osvetľovanie obnáša.“

„Profesionalita!!! Chalani sú doma v tom, čo rozoberali a bolo to veľmi poznať. Ako veľký bonus vnímam, že rozoberali aj témy, ktoré sú pridružené a vplývajú na výsledok. Nič by som na nich nemenil, možno akurát tak s nimi pracovať.“

LAB Stencil, linoryt a sieťotlač s Pavlom

Posledným decembrovým LABom v tomto roku bola práca s technikami stencil, linoryt a sieťotlač pod vedením profesionálneho výtvarníka Paľka Prekopa zo značky Primát. Účastníci si v úvode LABu vytvorili návrhy, ktoré prostredníctvom analógových techník prenášali na textil. Medzi účastníkmi boli študenti, hobby výtvarníci, profesionáli i podnikatelia. Starému textilu vdýchli nový život a niektorí si vytvorili aj orginálny merch.

Jedným z nich bol aj Peter Dlhý, spoluzakladateľ Rabbi Coffee, ktorého sme po LABe vyspovedali.

„Milujem dizajn. Pri pražení kávy sa potrebujem dotýkať vecí a rovnako som sa chcel dotknúť ďalšej veci, po ktorej túžim, a to naučiť sa sieťotlač. Veľmi ma prekvapil Pali Prekop z Primátu, že pridal aj linoryt, vďaka ktorému viete za krátku chvíľu vytvoriť kreatívne veci. Sieťotlač ma úplne dostala, pretože sa pri nej môžete hrať s farbou a vytvoriť si vlastný dizajn. Oslovilo ma to natoľko, že som si vytvoril merch pre moju značku Rabbi Coffee, ktorým som potlačil tričká, rifle, čiapky a všeličo iné.

Bolo to perfektné. Odporúčam každému, kto sa chce prihlásiť cez Kreatívne centrum Nitra na nejaký program, pretože nedostane len informácie, ale celý balíček, ktorý vás úplne pohltí. Neodnesiete si odtiaľ iba teóriu, ale budete súčasťou celého kreatívneho procesu.“

 

Vďaka našim LABom si môžete zlepšiť praktické zručnosti v kreatívnom priemysle. Počas 2 víkendov dostanete know-how od skúsených lektorov a možnosť individuálnych konzultácií.

Ak máte záujem zúčastniť KCN LABov, sledujte Akadémiu KKP. Už teraz máme vonku nový LAB základov šperkárstva a pribudnú ďalšie.