Predstavujeme tím KCN: Michaela a Tomáš, zohraná dvojka pre Inkubátory & Akcelerátory

Spoznaj našich koordinátorov
20. 01. 2023
#tímKCN
#I&A
koordinatori-KCN

Máme za sebou prvé programy Akadémie KKP – LABy, odovzdané prvé certifikáty, prvé spoločné obedy s účastníkmi aj lektormi a spustené prvé vzdelávacie kurzy Inkubátor PLAN & Akcelerátor QUICK START. Za všetkými programami je skrytá práca mnohých ľudí – od lektorov, cez účastníkov až po tím Kreatívneho centra Nitra, ktorý vám postupne predstavíme.

Začneme s úderkou Michaela a Tomáš, ktorí zastrešujú hladký priebeh „vzdelávačiek“ Inkubátorov & Akcelerátorov.

Podnikni to v kreatíve

Inkubátory & Akcelerátory sú niekoľkomesačné kurzy, v ktorých sa dozvieš viac o podnikaní v kultúre a kreatívnom priemysle (KKP). Ak máš nápad na zaujímavý projekt a chcel/a by si s ním vstúpiť na trh, v Inkubátore pre nepodnikateľov dostaneš základný balíček, ako to urobiť – od toho, ako si správne definovať cieľovú skupinu, cez obchodnú stratégiu, možnosti financovania tvojho nápadu až po jeho uvedenie na trh a ďalšie témy.

Akcelerátory sú určené pre jednotlivcov aj firmy, ktoré už v kreatíve podnikajú, no potrebujú svoje podnikanie posunúť o úroveň vyššie, zlepšiť svoju marketingovú stratégiu, zvýšiť predaj, získať nové publikum či prostriedky na vytvorenie pilotného projektu v KKP / inovatívneho prototypu.

Všetky témy Inkubátorov aj Akcelerátorov sa skladajú z teoretickej prednáškovej časti, praktickej workshopovej časti a individuálnych konzultácií s lektormi. Individuálne konzultácie si účastníci môžu vyčerpať ešte mesiac po skončení celého kurzu. Aj keď sa prvý cyklus kurzov blíži ku svojmu koncu, o chvíľu budú nové výzvy, ktoré môžeš sledovať tu.

Michaela a Tomáš sú v tom s tebou

Nie si v tom sám. Svoje nápady, otázky, pozitívny aj negatívny feedback môžeš počas celého procesu adresovať našim dvom koordinátorom – Tomášovi a Miške. Radi ti pomôžu už pri vypĺňaní prihlášky na program. Po schválení tvojej prihlášky odbornou radou sa stávaš naším účastníkom a Miška s Tomášom tvojou pravou aj ľavou rukou.

Pred začatím celého programu sa s nimi aj ostatnými účastníkmi stretneš na úvodnom networkingu, kde si poviete viac o KCN a jeho aktivitách, priebehu celého kurzu, očakávaniach, spoločne sa vyplnia papierovačky a dáte si kávu so zákuskom z blízkej kaviarne. Keďže sa už v úvode stretneš so svojimi „kolegami“ z kurzu, ľahšie sa vám počas jeho trvania prepájať, dávať si spätnú väzbu, vymieňať si know-how a profesne spolupracovať aj po jeho skončení.

koordinatori-IaA

V rámci kurzu sa môžeš hocikedy obrátiť a našich koordinátorov a v strede kurzu ťa čaká s nimi medzihodnotenie, kde sa môžeš zdieľať o tom, ako so svojím projektom postupuješ, s čím potrebuješ pomôcť, aké praktické stránky podnikania ti robia problém, čo od ďalších tém očakávaš, čo sa ti páčilo a čo by si navrhoval zlepšiť.

Ak sa ti bude chcieť, môžeš počas kurzu popracovať aj na niekoľko sekundovom pitch videu, kde odpovieš na 3 základné otázky o svojom potenciálnom či reálnom podnikaní. Otázky dostaneš od našich koordinátorov, ktorí ti na hotové video radi dajú aj feedback. Práve pitch video ti pomôže zrozumiteľne sformulovať myšlienky o tvojom podnikaní, nápade či projekte.

Po poslednej téme kurzu, v ktorej sa naučíš, ako správne prezentovať, dostaneš možnosť spolu s ostatnými účastníkmi odprezentovať svoj projekt pred porotou, ktorá ti dá spätnú väzbu. Po prezentácii môžeš ešte chvíľku ostať, pokecať o tom, ako si sa mal/a na kurze a čo ti to prinieslo.

Prvé feedbacky od účastníkov

Úvodný cyklus Inkubátora PLAN a Akcelerátora QUICK START je v plnom prúde a od účastníkov začali prichádzať spätné väzby.

„Ahoj. Dnes a včera ďakujem za školenie. Konkrétne príklady z praxe, veľmi užitočné. Po dlhej dobe školení naozaj super. Určite chcem s lektorom  konzultovať, ako rozbehnúť e-shop môjho ateliéru. Keby som mala tieto info pred 2 rokmi, inak staviam web.“ (podnikateľka Janka)

Každý feedback si vážime a tešíme sa na ďalších účastníkov našich programov.

Ak ťa zaujíma viac o Inkubátoroch, určite sa ozvi našej Michaele na sukovska@msunitra.sk.

Ak podnikáš a chcel by si absolvovať náš Akcelerátor, pre viac info napíš Tomášovi na blazek@msunitra.sk.