Budovy KCN

Bývalé kino ako multižánrový kultúrny priestor

Nové priestory Palace – Kreatívne centrum Nitra, vybavené modernými technológiami, nám umožnia organizovať podujatia rôznych druhov živého umenia – divadlo, tanec, hudba, multimediálne a audiovizuálne programy, festivaly, konferencie a iné. V centre mesta tak vznikne unikátne miesto, ktoré svojím vybavením a vyššou kapacitou doplní už existujúcu sieť kultúrnych priestorov.

V programe Palace nebudú chýbať vzdelávacie programy, networkingy a workshopy pre kreatívcov z rôznych oblasti kultúrno-kreatívneho priemyslu.

Multifunkčná sála aj kaviareň

Naprojektovaná multifunkčná sála bude určená pre aktérov KKP a návštevníkov každého veku. Už teraz pripravujeme multižánrový program a kultúrne akcie, pred ktorými sa môžete zastaviť na kávu v navrhnutej kaviarni na terase, ktorá bude obnovená podľa originálneho rukopisu jej autora.

Ikonické kino v novom šate

Budova kina Palace, nachádzajúca sa na Radlinského ulici č.9 v centre mesta, bola postavená už v rokoch 1925 – 26 a dodnes právom patrí k významným bodom na mape architektúry Slovenska. Autorom pôvodného architektonického riešenia je Fridrich Weinwurm, slovenský architekt židovského pôvodu a kľúčová osobnosť modernej architektúry na Slovensku. Po viac ako 15 rokoch toto miesto opäť ožije kultúrou. Nový šat v pôvodnom duchu mu prinavráti rekonštrukcia, ktorá odštartovala podpisom zmluvy.

Pred otvorením nového „Palace – Kreatívne centrum Nitra“ budú naše aktivity prebiehať v alternatívnych priestoroch.