Concept store KCN # Sekáč

#TRH
#conceptstore

Sekáč v Nitre sa na jeden deň premení na malý Concept store

 

Concept store v Nitre nemá zatiaľ svoje zastúpenie, a preto sme sa rozhodli v spolupráci so Sekáčom zorganizovať trh, kde sa nájde milovník lokálnych značiek oblečenia, doplnkov, grafík, hračiek aj keramiky.  Na nádvorí miestneho Sekáča, na Kupeckej ulici, vytvoríme na jeden deň trh, ktorý doplní sprievodný program – diskusia, workshopy aj dídžej.

 

Všetkých predajcov nájdeš nižšie.

Dátum
02/09/2023
Miesto
Sekáč, Kupecká 11, 949 01 Nitra
Čas
12:00 - 20:00
Facebook event

Predajcovia, ktorých výrobky si môžeš kúpiť :)

ReTie

Ich upcyklované kúsky sú s nimi od začiatku až do konca. „Oni“ sú vlastne hlavne ona, Ema. Kravaty vyberá, perie, žehlí, strihá, z toho šije motýliky a gumičky. Recyklácii kravát sa venuje približne od leta 2018, keď jej po dedkovi ostali tri vrecia nádherných kravát, ktoré však už nikto nechcel nosiť.

 

IG: Ema Ondrejková 🪡 upcyklované doplnky (@retie_by.ema) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

WEB: ReTie | retie.sk

Handmade Pepka

Pod textilnou značkou Handmade Pepka tvorí Petra Hrončeková. Venuje sa odevnému dizajnu s dôrazom na udržateľné materiály a unikátnosť dizajnu. Pri svojich produktoch využíva najmä organickú certifikovanú bavlnu, ľan a dizajnové látky. Snaží o vytvorenie domácej značky, ktorá vás nebude nudiť a zároveň je šetrná k prírode.

 

IG: Petra Hrončeková (@handmadepepka) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

Lena Šperky

Venuje sa výrobe šperkov a bižutérie z minerálov a prírodných materiálov. Tvorí šperky prevažne pre ženy, ktoré sú jemné, ženské, plné pozitívnej energie. Snaží sa, aby šperky z ich tvorby navodili pocit bezpečia, pohody, ochrany a zahriali pri srdci. Pre ženy aj deti organizuje workshopy, kde si vytvárajú svoj osobný šperk v malej skupinke. Tvorenie je ako kreatívna meditácia, keď si vytvoríte niečo sám, ste na to hrdý a zároveň to pomáha psychike.

 

IG: Lenka Drugdová (@lena.sperky) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

WEB: šperky | lenasperky.com

Nosím umenie

Pod značkou nosím umenie tvoria dve mladé sestry minimalistické produkty obohatené o farby. Pri svojej práci sa snažia využívať najmä prírodne materiály, ktoré sú vhodnejšie na celodenné nosenie. Produkty, ktoré vytvárajú sú navrhnuté tak, aby mali využitie počas rôznych ročných období alebo dokonca celoročne. Veria, že prepojením ich kúskov a vašich šatníkov, dokážete vytvoriť zaujímavé outfity, ktoré budete chcieť nosiť dookola.

 

IG: Nosím Umenie || Slow Fashion (@nosimumenie) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

WEB: nosimumenie.sk – Lokálna móda

 

Wild Poppy ceramics

Úžitková, dizajnová keramika z kameniny a porcelánu. Radosť prinášajúca ako vlčie maky. Je to také malé (veľké) Petrino dobrodružstvo, z ktorého sa vykľula neutíchajúca láska. Výrobky sú točené na hrnčiarskom kruhu, vaľkané, či odlievané, ale hlavne všetky sú v hravých farbách. Prinášajú hrnčeky – od mini pidi až po obrovské hrnčiská, raňajkové či poké misky, podnosy pod torty, vázy, rôzne taniere, sushi sety, náušnice a iné šperky.

 

IG: Petra, the stoneware girl (@wildpoppy.ceramics) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

Mamkasi

IG: Slávka Chrenková (@_mamkasi) • Fotky a videá na Instagrame

 

Medzi jej výrobkami nájdete hračky, papučky, detské oblečenie, ozdoby do vlasov a rôzne iné doplnky, ktoré nesú aj ekologický rozmer. Pri handmade výrobkoch využíva najmä prírodné materiály a aj ten najdrobnejší zvyškový materiál upcykluje na nové výrobky (napr. hrkálky, malé hračky, sponky či gumičky do vlasov a pod.). Vychádza z konceptu „originál je len jeden“, čiže jej cieľom nie je sériová výroba, ale osobný vklad do každého výrobku, ktorý má byť jedinečný.

Zele_ninka

Venuje sa najmä ručnej výšivke v podobe realistických portrétov, florálnych motívov alebo čomukoľvek od výmyslu sveta. Momentálne pracuje na sérii textilných, ručne vyšívaných obrazov s použitím rôznych techník. Ďalej tvorí realistické portréty domácich miláčikov a ľudí v podobe brošne. Náušnice, prívesky, prstene s motívom machu, ktorý je tiež vyšívaný. Jej obľúbené sú však motívy zeleniny.

 

IG: Nina Vé (@zele_ninka) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

WEB: zeleninka.com – ?

Ateliér Objectora

Jej vášňou je tvorba objektov, bez ohľadu na to, či sú určené na nosenie ako šperky, alebo obohacujú náš obytný priestor. Atelier Objectora skúma okrem tvarov, rôznych techník a materiálov aj význam jednotlivých objektov v ľudskom živote. Filozofia značky sa riadi ideou že každý objekt akokoľvek jednoduchý vo svojej podstate, môže byť vytvorený ako niečo jedinečné, osobné a nadčasové. Snaží sa objavovať krásu v nedokonalosti a drobných odchýlkach z toho, čo bežne považujeme za krásne. Atelier Objectora vytvára tematické kolekcie šperkov a interiérových objektov s dôrazom na výtvarný obsah, remeslo a autenticitu materiálov.

 

IG: Atelier Objectora (@atelierobjectora) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

WEB: • Atelier Objectora

Polymorphling

Ručne točená/modelovaná keramika. Každý kus je jedinečný. Snaží sa vyrábať veľmi rôznorodé produkty, ktoré majú pridanú hodnotu a sú neporovnateľné s produktami, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch. Človek má pri kúpe naozaj pocit, že si kupuje jedinečné dielo i keď je to „len“ úžitková keramika. Z každého kúsku je cítiť a vidieť práca, ktorá doňho bola pri tvorbe vložená.

 

IG: Poly 🙂 (@poly_morphling) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

WEB: Umenie | Polymorphling – Jedinečná Keramika A Obrazy | Nitra

Richard Otott

Richard Otott je súčasným výtvarníkom z Nitry. Už počas štúdií sa bližšie venoval surrealizmu a konceptuálnemu umeniu, ako aj intermediálnej tvorbe. Ku osobnostiam, ktoré ho ovplyvnili najviac patria výtvarník Karol Baron a konceptuálny umelec Miroslav Nicz. Výtvarnej tvorbe sa venuje popri práci grafika a svojimi dielami reflektuje aktuálne spoločenské a kultúrne témy modernými výrazovými prostriedkami. K jeho najoriginálnejším prejavom patrí piktogramová tvorba, ktorej sa venuje posledných 10 rokov. Symboly, ktoré autor vytvára a prepája do myšlienok, dialógov a príbehov zachytávajú dnešnú komplexnosť života a sveta prostredníctvom skratkovitých, ale výstižných scén a obrazov.

 

IG: Richard Otott (@richardotott) • Fotky a videá na Instagrame

WEB: Otott (webnode.sk)

Saturejka Art

„Saturejkine slovné hračky“ je názov dlhodobého projektu Márie Sládečkovej / Saturejky. Predstavuje sériu hravých linorytov, ktoré spájajú ilustráciu a text (autorský alebo cudzí), nesúc v sebe dvojzmysel a vtipný odkaz. V júni 2018 boli grafiky zaradené do online aukcie spoločnosti SOGA a o niečo neskôr do predajne Artattack v Novej Cvernovke. Dôležitou súčasťou projektu bolo nejaký čas inštalovanie linorytov do rôznych ulíc Bratislavy, s hlavným cieľom priblížiť grafickú tvorbu širokému publiku a vytrhnúť ľudí z mestského stereotypu. Saturejka sa so slovnými hračkami zúčastnila niekoľkých verejných prezentácií, vystavovala ich v priestoroch Novej Cvernovky (2018), na festivale Guča umenia (2020), v kaviarni Nedbalka (2022) a dodnes ich môžete nájsť v bratislavskej kaviarni Axioma. Séria sa v súčasnosti skladá z vyše tridsiatich grafík a autorka ju aktívne dopĺňa o nové motívy.

 

IG: Saturejka (@saturejka.art) • Fotky a videá na Instagrame

FB: Facebook

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Trhy, Kreatívneho centra Nitra.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľmi autorských práv uverejnených fotografií sú Sekáč a konkrétni predajcovia uvedení nad fotografiami.