Háčkovanie s KCN 001

#KCNworkshop
#textil

Háčkujte s nami. Vytvorme spolu Srdce Nitry.

 

Techniku háčkovania, ktorá prepojí súčasné s tradičným, sa budete môcť naučiť počas tvorivých workshopov pod vedením Lenky Olejárovej. Technika háčkovania štvorca do kruhu bude ozvláštnená použitým materiálom. Ako materiál recyklujeme akýkoľvek zvyšok textilu, ktorý už nemá využitie (staré tričko, plachtu a pod.). Z uháčkovaných štvorcov na poslednom workshope vytvoríme spoločne Srdce Nitry, prvé komunitné dielo, ktoré bude umiestnené dočasne na vopred vybranej lokalite – bode stretávania sa rôznych komunít (lokalita je v procese schvaľovania).

 

Srdce Nitry vzniká v spolupráci s TIC (Turistické informačné centrum Nitra) a NOCR (Nitrianska organizácia cestovného ruchu) pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu. Workshopy pokračujú 18. septembra v Botanickej záhrade SPU Nitra a 25. septembra v Hidepark Nitra.

Vstup voľný
Na workshop si môžete priniesť aj vlastný materiál na háčkovanie - staré tričká, plachty, úpletová bavlna a pod.
Dátum
11.09.2022
Miesto
Kaviareň Rosetta, Mestská Tržnica Nitra
Čas
15:00 - 18:00
Facebook event

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.