KCN talk s Andrej&Andrej nielen o vizuálnej identite mesta Nitra

#dizajn
#vizualneumenie

O tvorbe vizuálnej identity so štúdiom Andrej&Andrej

 

Vizuálna identita značky je bod prvého kontaktu. Má silu predať myšlienku, vyvolať emóciu a zasiahnuť diváka, pre ktorého je značka určená. Nie je to len o samotnom logu, ale aj o jedinečnosti, funkčnosti, konzistentnosti a zrozumiteľnosti dizajnu.

 

Aké náročné je vytvoriť dizajn, ktorý spĺňa všetky tieto atribúty? O čom všetkom hovoríme, keď sa rozprávame o vizuálnej identite? 

 

Oceňované štúdio stojí za viacerými úspešnými projektmi, ako napríklad vizuálna identita pre Verejnú ochrankyňu práv, mesto Nitra, Vysokú školu výtvarných umení aj kampane pre festival Flaam.

 

 V Nitre predstavia svoje projekty, filozofiu, aký je ich kreatívny proces, kde hľadajú inšpiráciu aj čo plánujú do budúcnosti. Budeš mať priestor aj na otázky. 

 

Dátum
24/03/2023
Vstup
Vstup na podujatie si budeš môcť zakúpiť na mieste
Miesto
Vila K, Kmeťkova 22, Nitra
Čas
18:00
Cena
2 €
Andrej Barčák, Andrej Čanecký
štúdio Andrej&Andrej

Andrej Barčák a Andrej Čanecký v roku 2014 spolu založili vlastné grafické štúdio, Andrej&Andrej. V ich tvorbe dominuje hravosť a experimentálnosť. Za svoju prácu boli niekoľkokrát ocenení Národnou cenou za dizajn, získali Cenu Nadácie Tatra Banky a cenu TDC Ascenders v USA. Ich dizajny boli publikované napríklad na londýnskom webe o dizajne It´s nice that, vo francúzskom étapes, nemeckom Slanted Colors aj v americkom BrandNew. Spolu s Martinom Kahanom sú autormi novej vizuálnej identity mesta Nitra, za ktorú získali v roku 2022 Národnú cenu za dizajn. Každoročne stoja za vizuálom multižánrového festivalu Flaam. Vytvorili vizuálnu identitu pre Verejnú ochrankyňu práv, VŠVU, CTM ci projekt Redizajn.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 3, Prezentačné workshopy – malé, Kreatívneho centra Nitra.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľmi autorských práv uverejnených fotografií sú Andrej Barčák a Andrej Čanecký.