Komentovaná prehliadka // Čo deň vojny, to plagát

#komentovanaprehliadka
#vizualneumenie

Komentovaná prehliadka aktuálnej výstavy vo výkladoch Kultúrneho priestoru bod.K7

 

Ukrajinský grafický dizajnér, Mykola Kovalenko, sa rozhodol reagovať na agresiu Ruska na Ukrajine jemu najbližším spôsobom. Od začiatku vojny, 24. februára 2023, zverejňuje na sociálnych sieťach jeden plagát venujúci sa tejto téme. V začiatkoch ešte netušil, aký záväzok na seba prijíma. Vojna stále trvá. Kovalenko pôsobí od roku 2015 na Slovensku a vedie vlastné dizajnérske štúdio v Bratislave, Mykola Kovalenko Studio. Jeho sugestívne plagáty sa začali objavovať vo viacerých kultúrnych centrách a galériách na Slovensku aj v zahraničí. Aj táto výstava je výberom z jeho celoročnej série. 

Prehliadku vedie Martin Lukáč.

 

Komentovaná prehliadka bude prebiehať aj za prítomnosti autora. 

Dátum
08/03/2023
Vstup
Zadarmo
Miesto
Kultúrny priestor bod.K7
Čas
17:30
Facebook event
Martin Lukáč
Produkčný

Niekoľko rokov pracujem ako produkčný. Venujem sa hlavne divadelnej, festivalovej a hudobnej produkcii. V súčasnosti pôsobí ako produkčný v divadle Pôtoň Bátovce. Na festivale Asociácia Divadelná Nitra je produkčným sprievodného programu. Zastrešuje aj produkciu kultúrneho priestoru bod.K7. V minulosti pracoval aj ako produkčný Divadla Nude.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 3, Výstavno – prezentačná činnosť, Kreatívneho centra Nitra.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľom autorských práv publikovaných fotografií je Mykola Kovalenko.