Komentovaná prehliadka s Nitrianskou galériou

#komentovanaprehliadka
#vizualneumenie

Prehliadka naprieč výstavami a priestormi Nitrianskej galérie

 

Mladá kurátorka vizuálneho umenia, Dominika Kuchynková, ťa prevedie aktuálnymi výstavami Nitrianskej galérie a jej špecifickými priestormi. Aké možnosti pre experimentovanie ponúkajú priestory Nitrianskej galérie, ako prebieha príprava výstavy, kde začína a končí práca kurátora?

Prezrieš si aktuálne výstavy v Reprezentačných sálach, Salóne aj Galérii mladých. Monografickú výstavu Memory maliarky Jany Farmanovej, akt a jeho značné zastúpenie vo fonde kresby galérie v rámci výstavy Akty X., výstavu fotografky Emy Lančaričovej a vizuálnej umelkyne Veroniky Šmírovej Univerzum technických obrazov. Nahliadneš aj do aktuálne nevyužívaného bývalého podzemného krytu civilnej ochrany, Bunkru. 

 

Stretneme sa pred Nitrianskou galériou.

Dátum
30/04/2023
Vstup
Voľný
Miesto
Nitrianska galéria, Župné námestie 962/3, 949 01 Nitra
Čas
13:00 - 15:00
Dominika Kuchynková
PR manažérka a dokumentátorka

Absolvovala štúdium na Trnavskej univerzite v odbore Dejiny a teória umenia. Od roku 2019 pôsobí ako PR manažérka a dokumentátorka Nitrianskej galérie. Pravidelne vedie lektorské výklady pre širokú verejnosť. Kurátorovala napríklad výstavy: O zrka-bdení, Tamara Kametani: Svätyňa. Dlhodobo sa angažovala v divadle, aktuálne sa venuje historickému šermu a reenactmentu.

Autor uverejnenej fotografie je Martin Daniš.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 3, Výstavno-prezentačná činnosť Kreatívneho centra Nitra.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.