Komentovaná prehliadka “Srdce Nitry”

#komentovanaprehliadka
#vizualneumenie

Komentovaná prehliadka umeleckej inštalácie “Srdce Nitry”

 

Komentovaná prehliadka umeleckej inštalácie “Srdce Nitry,” ktoré vzniklo vďaka energii miestnej a regionálnej komunity a spolupráci Kreatívneho centra Nitra s Turistickým informačným centrom vedená Marekom Kianičkom Ti priblíži proces vzniku diela a jeho prepojenie s vybranou lokalitou. 

 

Nástenné site-specific dielo je cielene nainštalované na viditeľnom mieste na verejnom trhovisku. Predstavuje živý symbol spolupráce a motivácie pre novú tvorivú energiu v meste. Zároveň slúži ako pripomienka individuálneho a kolektívneho prínosu obyvateľov Nitry a nabáda k oslave nášho kultúrneho dedičstva.

 

 

Prepojené s Valentínskou cyklojazdou: valentínska cyklojazda | Facebook

Dátum
14/02/2023
Vstup
Zadarmo
Miesto
Mestská Tržnica, Nitra
Čas
18:30
Facebook event
Marek Kianička
Marek Kianička
Grafický dizajnér, autor návrhu

Marek Kianička absolvoval magisterské štúdium v odbore grafika ukončil na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1995 – 2001), kde ďalej pokračoval v doktorandskom štúdiu (2002 – 2006). Je taktiež absolventom magisterského štúdia v odbore grafický dizajn na Edinburgh College of Art, University of Edinburgh, Veľká Británia (2007 – 2008). Marek sa dlhodobo venuje grafickému dizajnu. Vytvoril vizuály pre projekty a edície Slovenského filmového ústavu v Bratislave. Spolupracuje s festivalmi Anasoft litera, Next, Protéza, Febiofest, Projekt 100 a venuje sa aj knižnej grafike. Typograficky upravil knižné tituly viacerých vydavateľstiev (Petrus, Artforum), ale aj galérií a múzeí. Venuje sa i plagátovej tvorbe, tvorbe logotypov a vizuálnych identít. Žije a tvorí v Nitre.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 3, Výstavno – prezentačná činnosť, Kreatívneho centra Nitra.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľom autorských práv publikovaných fotografií je Peter Bednár a Marek Kianička.