Nitrianska galéria pre Vizuálne Umenie, Multimédiá a Audiovíziu

#sietovanie
#vizualneumenie

Galéria roka 2014 a 2017.

 

Nitrianska galéria ponúka bohatú výstavnú činnosť. Okrem toho dbajú kurátori aj na prácu s návštevníkom. Počas roka realizujú množstvo výchovno – vzdelávacích aktivít, ktoré prehlbujú vzťah k vizuálnemu umeniu. Celoročnú činnosť galérie nám priblíži Dominika Kuchynková, PR manažérka a dokumentátorka.

Dátum
16/11/2022
Miesto
LifeHouse /city/, Kmeťkova 27, Nitra
Čas
17:00 - 20:00
Facebook event
Nitrianska galéria

Nitrianska galéria bola založená v roku 1965. Okrem výstavnej činnosti galéria ponúka bohatý program kultúrnych a výchovno-vzdelávacích podujatí.  Ako napríklad: Galéria hudby – cyklus komorných koncertov, 4-3-2-1… besedy so spisovateľmi, prednášky o súčasnom výtvarnom umení a tiež nový projekt Leto na Samovej č. 1, ktorého cieľom je oživiť pre verejnosť nepoznaný priestor nádvoria na Samovej ulici a naplniť ho kultúrnymi podujatiami rôzneho druhu. Počas celého roka realizujú množstvo vzdelávacích programov, tvorivých dielní a ateliérov pre všetky vekové kategórie. Galéria sa v súčasnosti v značnej miere venuje aj online priestoru, čoho výsledkom sú aktuálne tri online expozície a množstvo 3D virtuálnych prehliadok k výstavám. Kurátori galérie sú odvážni. Nájdete v nej nekonvenčné a miestami až provokačné výstavy. 

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci HA3, malé workshopy.

Majiteľom autorských práv publikovaných fotografií je Nitrianska galéria.