NITRIANSKE DIVADLÁ pre Scénické Umenie

#sieťovanie
#divadlo
nitrianske-divadla

Nová divadelná sezóna sa začala.

Čo nás v nej čaká? Aké premiéry prinesú nitrianske divadlá? Aktuálnu sezónu nám priblížia: dramaturgičky Divadla Andreja Bagara, Slavka Civáňová a Martina Mašlárová, dramaturgička Starého divadla Karola Spišáka, Nikoleta Hvizd Tužinská a spoluzakladateľka a dramaturgička Nového divadla, Veronika Gabčíková.

 

Po prezentácii bude priestor na otázky a vzájomne spoznanie sa.

Vstup voľný
Pridaj sa k nám a spoznaj novú sezónu nitrianskych divadiel.
Dátum
26. 10. 2022
Miesto
Jazz Caffe, Radlinského 110/13, 949 01 Nitra
Čas
17:00 - 20:00
Facebook event
divadlo-andreja-bagara-nitra-sezona 2023
Divadlo Andreja Bagara Nitra

Divadlo Andreja Bagara dostalo svoje pomenovanie v roku 1979. Jeho vznik sa však datuje už o 30 rokov skôr pod názvom Nitrianske krajové divadlo. DAB otvára už svoju 73. divadelnú sezónu pod témou Krehká identita. Nová sezóna ponúkne 5 titulov, audiorozprávky a množstvo sprievodných podujatí. Okrem nových inscenácií môžu diváci navštíviť aj reprízy úspešných predstavení.

Nové Divadlo

Nové divadlo v Nitre vzniklo v máji 2016, o necelý mesiac uviedlo svoju prvú inscenáciu na Hideparku v Nitre. A od septembra 2016 využíva priestory Domu matice slovenskej. Nezávislé profesionálne divadlo pre deti aj dospelých prinesie v novej sezóne okrem repríz aj nové tituly. Prvá premiéra sa uskutoční už 28. októbra 2022. Inscenácia Rojko v réžii Šimona Spišáka.

Staré divadlo Karola Spišáka

Vznik Starého divadla Karola Spišáka v Nitre sa viaže už s rokom 1951, kedy vznikol profesionálny Bábkový súbor. V roku 1960 sa stalo samostatným divadlom pod názvom Západoslovenské bábkové divadlo, ktorý sa medzičasom transformoval. Pomenovanie, Staré divadlo Karola Spišáka, dostalo v roku 2009. V súčasnosti divadlo stále čaká na svoje zrekonštruované priestory na ulici 7. pešieho pluku. Verejnosti už čoskoro predstaví autorskú inscenáciu Nebo.

Každý mesiac organizujeme 4 networkingové stretnutia na rôzne témy. Ak patríš do našich oblastí: remeslá, hudba, vizuálne umenie, multimédiá, audiovízia, scénické umenie, a rád/rada by si prezentoval/a svoju skúsenosť, môžeš sa ozvať našej Mati na kerteszova@msunitra.sk.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 3, Prezentačné workshopy – malé, Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľom autorských práv publikovaných fotografií sú uvedené divadlá.