OpenMic // KCN Singel

#KCNsingel
#openmic
Prvýkrát zaznie hudba účastníkov KCN Singlu na ich spoločnom OpenMicu.
10 vybraných hudobníkov a 3 šikovní producenti z nitrianskeho Beyond Music Studia spolu počas 6 mesiacov vytvárali KCN Single.
Okrem samotného nahrávania sa „singlisti“ zúčastnili workshopov a konzultácií s profesionálmi z hudobného priemyslu (hudobníci/čky, vydavatelia, manažéri hudobných klubov,…).
Naša spoločná cesta sa pomaly končí a je čas to osláviť. Pridaj sa k nám.
Na OpenMicu si vypočujete single, ktoré sa im v rámci nášho programu podarilo nahrať aj vďaka podpore Európskej únie. Niektorí predstavia aj viac zo svojej tvorby.
Počuť budeš:
Katarínu Šillerovú
Patríciu Kovačikovú // Patii
Dušana Havrillu // havrilla
Mária Jenča // projekt jeseň
kapelu alltide
kapelu Jób
Jakuba Frnku // kapela Sap Collection
Lauru Ilečkovú // FAYE
Juraja Janíka
Alexandru Apolenovú // Let The Wolf Howl
Dátum
08/12/2023
Vstup
Zadarmo
Miesto
LifeHouse /city/, Kmeťkova 27, Nitra
Čas
18:00 - 21:00
Facebook event

Patrícia Kovačiková

Umelecké meno: Patii
Názov singla: Never say never

Patii je sólová speváčka, ktorá skladá vlastné piesne inšpirované tým, čo denne zažíva. Vďaka producentovi Michalovi Eichlerovi prechádza jej nová tvorba viac do electro-popu. Singel Never say Never je o pocite zrady, pri ktorej si pomyslíte, že vy by ste to nikdy neurobili, až kým sa neocitnete na mieste toho, kto zradil. Preto nikdy nehovor nikdy.

Katarína Šillerová

Názov singla: Fúkaj

Katka Šillerová je milovníčka hudby a života. Speváčka telom aj dušou. Jej nový singel Fúkaj predstavuje ženskosť, odvahu a lásku – prvé kroky na ceste k sebe samej.

Radoslav Lakoštík

Umelecké meno: Jób
Názov singla: Daj pozor, čo si želáš

Kapela Jób – ticho a hluk alebo cukor a bič, pevne zakorenený v metalovej tradícií bez žánrových limitov. Nový singel Daj pozor čo si želáš je pre kapelu prvým krokom od DIY prístupu k profesionálnej produkcii a hľadaní vlastného zvuku.

Alexandra Apolenová

Umelecké meno: Let The Wolf Howl
Názov singla: Dandelion

Alexandra Apolenová (Let The Wolf Howl) je pesničkárka z Oravy, momentálne pôsobiaca vo Viedni. Hudbu skladá už niekoľko rokov, vďaka KCN výzve publikuje svoj prvý singel Dandelion o hľadaní samej seba a skúmaní vlastného vedomia.

Jakub Frnka

Názov singla: More

Jakub je mladý hudobník, ktorý skladá piesne v anglickom jazyku. Dlho tvoril ako samostatný umelec – spevák, gitarista a skladateľ. Vďaka výzve KCN dal dokopy kapelu, s ktorou v štúdiu nahrali svoj prvý spoločný singel More.

Laura Ilečková

Umelecké meno: FAYE
Názov singla: Stranger

FAYE je sólo projekt 20ročnej speváčky Laury, ktorý v sebe nesie spojenie rôznych žánrov, myšlienku jemnosti a zasnenosti. Postupne sa presúva aj do podoby živej kapely s jazzovo-soulovým aranžmá. Text piesne Stranger napísala Laura spolu so svojim strýkom, ktorému vďačí za to, že sa dodnes venuje hudbe.

Tobiáš Cingeľ

Umelecké meno: Alltide
Názov singla: Poď sem

Alltide je mladá partia troch kamarátov z Prešova a okolia, v tvorbe spájajú elektronické prvky s akustickými nástrojmi. V textoch radi nachádzajú hĺbku, no skladba Poď sem je jemným vybočením. Je úsmevná, abstraktne opisuje príbeh medzi dvoma ľuďmi, ktorí skúmajú, kde sa v živote nachádzajú a postupne prichádzajú nato, že sa stretli v zlom čase na zlom mieste.

Mário Jenčo

Umelecké meno: Jeseň
Názov singla: V rukách dážď

Jeseň je ekologický hudobný projekt Mária Jenča, ktorým chce pripomínať problematiku klimatickej krízy, povzbudiť ľudí, inšpirovať ich k tvorbe a kultivovať ich hudobnú percepciu. Skladba „v rukách dážď“ je o minimalistickom spôsobe života, o celkovom uskromnení sa, nepodliehaní dobe konzumu a o radosti z mála. 

Juraj Janík

Názov singla: 13. komnata

Juraj Janík pochádza z Nitry a hudbe sa venuje od svojich 6 rokov. V jeho prvom sólo projekte sa snaží spájať viacero inšpirácií a vplyvov z rôznych hudobných žánrov (hip-hop, jazz, pop, funk, soul a pod.). Spev/rap je v slovenčine a texty sú vyjadrením osobných skúseností a zážitkov. Singel 13. komnata je výpoveďou o tom, že na to, aby sme mohli v živote pokračovať ďalej, niekedy musíme nahliadnuť do svojej minulosti a zmieriť sa s ňou.

Dušan Havrilla

Umelecké meno: havrilla
Názov singla: Možno

Havrilla sú 4 priatelia tvoriaci muziku v Nitre. Koncom roka vydávajú album a momentálne sú na komornom KATEDRÁLA TOUR po slovenských kostoloch. Pýtate sa, prečo sú tu ploty? Aký zmysel majú vrásky? A prečo sú básne trochu skryté? Možno má ich nová pieseň odpovede.