Produkcia festivalov v (post)koronovom období

#KCNworkshop
#festivaly

Ako sa zmenila organizácia festivalov počas Covid krízy a po nej?

Vplyv korona krízy na živé podujatia bol aj je stále zjavný. K nej sa pridali ekonomické faktory, vojna aj potreba obhajovať základné ľudské práva. Pred akými výzvami stáli festivalové tímy? Čo sa zmenilo v práci produkčného? Aké opatrenia museli organizátori podujatí sledovať? Kríza ustúpila, ale dopady sú neustále citeľné. Nedostatok ľudí v KKP sektore, zvyšovanie cien dodávateľov a mnoho ďalšieho. O tom, ako organizovať festival počas a po kríze prídu diskutovať: Martina Čeretková, členka filmového festivalu Jeden svet, Mário Drgoňa, riaditeľ divadelného festivalu, Fokus Pokus a Martin Zaujec, šéf umeleckej produkcie multižánrového festivalu Flaam.

 

Po diskusii prebehne s účastníkmi krátky workshop.

Dátum
29/11/2022
Vstup
Zadarmo
Miesto
Vila K, Kmeťkova 22, Nitra
Čas
18:00 - 21:00
Martina Čeretková
Členka tímu filmového festivalu Jeden Svet

Martina pracuje dva roky  pre medzinárodný filmový festival dokumentárnych filmov, Jeden svet. Začínala tu ako administratívna podpora a postupne sa stala koordinátorkou viacerých projektov, ktoré sa konajú v rámci festivalu: Jeden svet v komunitách, Jeden svet v regiónoch, Jeden svet pod Palmou a industry program festivalu. Zručnosti v rámci produkcie rozvíja už od roku 2012 nielen v oblasti filmu, ale aj divadla. Pracovné skúsenosti naberala aj v rámci štátnej správy a na iných filmových festivaloch (ako napr. FIFFBA, Visegrad Film Forum, Festival študentských filmov Áčko, Festival francúzskeho filmu, Medzinárodný filmový festival animovaného filmu Fest Anča, Art Film Fest Košice), ale aj točení televíznych a promo spotov.

Mário Drgoňa
Riaditeľ divadelného festivalu Fokus Pokus

Mário absolvoval štúdium divadelnej dramaturgie a dramatickej tvorby na Vysokej škole múzických umení. Už počas štúdia ako hosťujúci dramaturg či asistent réžie spolupracoval s viacerými slovenskými i českými divadlami. S kamošmi založil v roku 2019 festival profesionálneho nezávislého divadla, Fokus Pokus, ktorého prvé ročníky sa konali v Nitre. Neskôr sa presunuli do Trnavy. Venuje sa tiež tvorbe scénickej hudby, prekladu dramatických textov z angličtiny a voice over artu.  Od roku 2020 pôsobí v Slovenskom národnom divadle ako lektor dramaturgie. Okrem iného organizoval jedinečné koncertné zážitky medzi knihami: In Between Books Session.

martin-zaujec
Martin Zaujec
Umelecká produkcia, Flaam festival

Zajo, ako ho všetci v brandži volajú, je umeleckým produkčným multižánrového festivalu Flaam, ktorý sa každoročne koná v Hidepark Nitra. Budúci rok oslávi festival svoje 10. výročie. Okrem produkcie má skúsenosti z oblasti live zvučenia, svetelného a stage dizajnu, copywritingu, tvorby webových stránok a prekladov. Vďaka svojej všestrannosti a schopnosti rýchlo sa prispôsobiť akejkoľvek situácii je prínosom pre rôzne tvorivé tímy. Je tiež aktívnym multiinštrumentalistom. Pôsobí v niekoľkých kapelách (LUVVER, Marhule, Adonxs, Bad Karma Boy a i.), kde hrá na bicie, klávesy, gitaru a robí vokály. Doneste papitu, odvďačí sa vám.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci hlavnej aktivity 3, workshopy, Kreatívneho centra Nitra

Titulná fotka: Flaam festival, Miloš Štefanka