Nauč sa celý proces 3D tlače

#3Dtlač
#MUlab

Nauč sa ako z digitálneho modelu alebo fyzickej šablóny vytlačiť trojrozmerný objekt. Pri procese 3D tlač sa zistíš aj to, čo sú to filamenty a ako s nimi pracovať.

Obsahom LABu bude:

  • praktické oboznámenie s využitím 3D tlače,
  • obsluha 3D tlačiarne technológie FDM (tavenie plastovej struny)
  • prehľad ďalších technológií 3D tlače (vytvrdzovanie živice, spekanie polymérového prášku) a materiálov
  • ukážka využitia na reálnych projektoch.

Prejdeš si celým procesom, od prípravy 3D modelu cez spracovanie výrobných programov až po spustenie 3D tlače a dokončenie finálneho výrobku.

 

 

Víkend 1
07/10/2023 - 08/10/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  9:00 - 15:30
Víkend 2
14/10/2023 - 15/10/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  9:00 - 15:30
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
10
Pre koho je aktivita určená
podnikatelia (18+)
Úroveň
Začiatočníci / Mierne pokročilí
Miesto
Vráble (konkrétne miesto upresníme)
Dátum zverejnenia výzvy
17/07/2023
Deadline prihlásenia
07/09/2023
Čo si priniesť?
Stačiť ti budú písacie potreby a zápisník
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy.
Cena od
65 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Lektori

Peter Štepánek

Petr je špecialista na 3D tlač a aditívnu výrobu. V súčasnosti pôsobí ako lektor a školiteľ vo vlastnej spoločnosti Stepanek3D, s. r. o.,. Ovláda prácu s 3D tlačiarňami rôznych technológií. Skúsenosti s 3D tlačou nadobudol už ako študent Technickej univerzity vo Zvolene aj ako konštruktér na oddelení vývoja v spoločnosti GEVORKIAN kde sa venoval projektantskej činnosti ako aj 3D modelovaniu nástrojov práškovej metalurgie a vstrekovacích foriem.

Autor fotografie: súkromný archív PŠ.

Podmienky účasti

podnikateľ; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva; absolvovanie minimálne 60 % skupinových vzdelávacích podujatí

 

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzači MUltimediálneho labu: „3D tlač“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 10 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Povinné prílohy na stiahnutie

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

 

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

Autor titulnej fotografie: Petr Štepánek