Príď si prečalúniť a repasovať stoličky z kina Palace

#calunenie
#RElab
Kino_Palace_JurajMacanek

PREDLŽUJEME TRVANIE VÝZVY.

Prihlásiť sa môžeš do 12. 05. 2023 do polnoci.

 

Na LABe Čalúnenie a repas starého nábytku sa so skúsenými remeselníkmi naučíš:

  • podrobne preskúmať kúsky starého nábytku na prečalúnenie
  • rozoberať a nanovo čalúniť profesionálnym remeselným postupom

 

Tento LAB je zložený z dvoch rozdielnych, ale neoddeliteľných súčastí, a to časť, ktorá ťa naučí repasovať drevenú časť nábytku a čalúnnickú časť.

 

Všetko sa naučíš na nábytku, ktorý je súčasťou histórie mesta Nitra – na kino stoličkách, ktoré sa zachovali z pôvodného kina Palace. Ak budeš chcieť trojicu stoličiek si môžeš vziať so sebou domov :).

 

 

 

Víkend 1
01/07/2023 - 02/07/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  10:00 - 16:30
Víkend 2
15/07/2023 - 16/07/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  10:00 - 16:30
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
15
Pre koho je aktivita určená
Nepodnikatelia (18+)
Úroveň
Začiatočníci / Mierne pokročilí
Miesto
Nitra (konkrétne miesto upresníme)
Deadline prihlásenia
12/05/2023
Čo si priniesť?
Stačiť ti budú písacie potreby a zápisník
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy.
Cena od
65 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Lektori

Barbora Kotryová

Textilná výtvarníčka ktorá má v portfóliu niekoľko zaujímavých spoluprác pri tvorbe divadelných kostýmov či scén, historických a štylizovaných kostýmov. Okrem textilu študovala aj dizajn hračiek v Prahe, kde sa naučila rozumieť práci s drevom. Svoje vzdelanie si neskôr doplnila o odbor Fyzika materiálov a strávila čas v termofyzikálnom laboratóriu na výskum keramiky. Už niekoľko rokov pôsobí na pozícii technologičky vo firme, ktorá vyrába čalúnený nábytok, preto presne vie, ako obliekať nielen ľudí ale aj sedacie súpravy. Je zakladateľkou občianskeho združenia Ateliér pod Bradlom, ktorý bol založený za účelom spoločne stráveného času pri maľbe v podbradlianskom kraji.

Autor fotografie: súkromný archív BK.

Róbert Baboš

Vyštudovaný nábytkársky remeselník, ktorý drevu zasvätil svoj profesionálny život nielen ako nábytkár/stolár, ale okrem toho sa venuje aj obnoviteľnosti dreva ako suroviny pre výrobu nábytku a svojimi aktivitami prispieva aj do kolobehu drevenej suroviny. O zdravie stromov sa stará aj ako profesionál v odbore Arboristika. Vo svojom projekte Duša dreva sa venuje výrobe masívneho dreveného nábytku a originálnych dizajnových produktov z dreva. Rovnako tak sa venuje repasu starého dreveného nábytku.

Autor fotografie: súkromný archív RB.

Podmienky účasti

nepodnikateľ – fyzická osoba v zmysle Výzvy; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva

 

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzači REmeselného labu: „Čalúnenie a repas nábytku“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 15 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Aktualizácia výzvy k 28. 04. 2023

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

 

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

Autor titulnej fotografie: Juraj Macánek