Nahraj singel s KCN

#hudba
#KCNsingel

Práca v profi štúdiu, konzultácie s profi hudobníkmi aj praktické workshopy.

 

Ak máš sólo projekt / duo / kapelu či iné zoskupenie a chystáš nový singel, prihlás sa na našu výzvu. Dokopy získaš až 58 hodín individuálnych konzultácií = 56 hodín v profesionálnom štúdiu Beyond Music Studio (konzultácie s producentmi, nahrávanie, master, mix, produkciu singlu,…) a možnosť 2 hodiny konzultovať, čo budeš chcieť s profesionálnym slovenským hudobníkom. 

 

Okrem toho ťa čaká 24 hodín workshopov na témy:

  • master, mix, produkcia zvukových nahrávok s Tomášom Lobbom a Martinom Zaujecom z Beyond Music Studio
  • booking a manažment kapiel s Katjou Thalerovou z LALA Slovak Music Export a festivalu Sharpe
  • promo hudobníkov a kapiel s Alexom Čerevkom zo Slnko Records

 

Na program sa aj za kapely, duá či iné viac členné zoskupenia prihlasujú jednotlivci (podnikatelia v KKP alebo nepodnikatelia). Nachystaj si demo singlu spolu s CV a prihlás sa cez formulár, ktorý nájdeš nižšie.

Termín realizácie
od mája do novembra 2023
Celkové trvanie
24 týždňov
Rozsah
58 hodín individuálnych konzultácií
Maximálny počet účastníkov / singlov
10
Pre koho je táto výzva určená
podnikatelia v KKP (kultúrno-kreatívnom priemysle) 18+
Deadline prihlásenia
30.04.2023
Miesto
Beyond Music Studio v Nitre
Cena od
150 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Štúdio a producenti

Beyond Music Studio
Beyond Music Studio

Beyond Music Studio je profesionálne hudobné štúdio v Nitre. Vzniklo spoluprácou Tomáša Löbba a Mareka Rakovického, dlhoročných spolupracovníkov v Rakovického bratislavskom štúdiu LVGNC Studios. Beyond Music Studio sa nachádza v príjemnom a tichom prostredí rodinných domov mimo centra Nitry. Zameriava sa na hudobnú produkciu, mixing, mastering, nahrávanie podcastov, produkciu sample packov, ako aj na produkciu a nahrávanie hudby pre reklamné spoty a promo videá.

Autorské práva k fotografii: Beyond Music Studio

tom-lobb
Tom Lobb
majiteľ, producent, zvukový inžinier, songwriter

Hudobný producent s vynikajúcimi skúsenosťami v širokej škále hudobných štýlov. U interpretov je v štúdiu obľúbený pre jeho šikovnosť, ochotu pracovať so zvukom a nebojácnu chuť experimentovať, keď si to situácia vyžaduje. Posledných 10 rokov pracoval po boku Mareka Rakovického v LVGNC studios. Tom je tiež aktívnym hudobníkom a spevákom vo svojej kapele LUVVER.

Autorské práva k fotografii: Beyond Music Studio

martin-zaujec
Martin Zaujec
manažér, asistent produkcie, zvukový technik

Martin je švajčiarsky nožík kultúry, ktorý má skúsenosti z oblastí live zvučenia, hudobnej produkcie, svetelného a stage dizajnu, organizácie eventov, copywritingu, tvorby webových stránok a prekladov. Vďaka svojej všestrannosti a schopnosti rýchlo sa prispôsobiť akejkoľvek situácii je prínosom pre rôzne tvorivé tímy. Je tiež aktívnym multiinštrumentalistom. Pôsobí v niekoľkých kapelách, kde hrá na bicie, klávesy, gitaru a robí vokály.

Autorské práva k fotografii: Beyond Music Studio

Michal Eichler
asistent produkcie, zvukový technik

Mladý hudobný producent, beatmaker, zvukový inžinier a aktívny basgitarista. Michal spolupracoval s niekoľkými začínajúcimi aj etablovanými umelcami ako štúdiový a živý basgitarista aj producent. Mladým umelcom pomáha aj ako grafický dizajnér.

Autorské práva k fotografii: Beyond Music Studio

LEKTORI WORKSHOPOV

Katja_Thalerova
Katja Thalerová
produkčná a projektová manažérka

Absolventka Divadelného manažmentu na Vysokej škole muzických umení. Už počas štúdia pracovala ako office a hospitality manažérka pre Grape festival. Od roku 2017 zastrešuje spolupráce a partnerstvá pre showcaseový festival Sharpe. Ako produkčná manažérka sa podieľa aj na ďalších podujatiach ako napríklad Flaam Festival, Next Festival či MELA. Aktuálne pôsobí ako projektová manažérka LALA Slovak Music Export a doktorandka na Katedre teórie hudby VŠMU. Je bookerkou a manažérkou slovenských kapiel Tolstoys, Sam Handwich, TIMEA a God and Eve.

Autorka fotografie: súkromný archív KT

Alexander_Cerevka
Alexander Čerevka
PR a projektový manažér

Alex viac ako 10 rokov aktívne pôsobí v oblasti hudobného PR a marketingu. Momentálne pracuje ako PR manažér v hudobnom vydavateľstve Slnko Records, ktoré sa vyše 20 rokov venuje domácej hudobnej scéne. Tvorí PR stratégie pre umelcov a ich hudobné projekty, obsah na web aj sociálne siete, komunikuje s médiami, koordinuje proces vydávania albumov aj ich propagáciu. Svoje PR zručnosti využil pri mnohých hudobníkoch a v rôznych projektoch (PARA, Jana Kirschner, Waves Bratislava,…). Je spoluzakladateľom festivalu Sharpe a iniciatívy LALA Slovak Music Export, ktorých cieľom je podpora, vzdelávanie a propagácia slovenskej hudobnej scény. V Sharpe a LALA pôsobil niekoľko rokov aj ako „hlava“ PR, podieľal sa na budgetingu, fundraisingu, dramaturgii a vedení tímu. Pracoval tiež vo full-servisovej hudobnej agentúre, kde okrem koordinácie projektov, komunikoval so zahraničnými dodávateľmi.

Autor fotografie: Šimon Šiplák

Podmienky účasti

podnikateľ – fyzická aj právnická osoba s oprávneným NACE kódom v KKP v rámci Schémy de minimis; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva; absolvovanie minimálne 60 % skupinových vzdelávacích podujatí a 50% individuálnych odborných konzultácií;

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzačmi môžu byť podnikatelia, SZČO, slobodné povolania a právnické osoby pôsobiaci v KKP (kultúrno-kreatívnom priemysle) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie maximálne 10 uchádzačov podľa týchto kritérií:

  • Originalita demo nahrávky, 
  • Potenciál úspešnosti singlu na trhu,
  • Prínos pre ďalšiu hudobnú činnosť Uchádzača,
  • Kvalita a schopnosti prihláseného Uchádzača.

 

Vybraných žiadateľov informujeme o výsledku Odbornej rady a ďalšom postupe.

Viac info o výzve

Povinné prílohy na stiahnutie

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej Mati

kerteszova@msunitra.sk

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

KCN Singel

KCN Singel (Program Ateliér pre začínajúcich hudobníkov – Nahranie singlu) podporuje primárne začínajúcich hudobníkov a hudobníkov, pre ktorých účasť v tomto programe predstavuje prínos pre ich rozvoj v rámci ďalšej hudobnej činnosti. Cieľom programu je podporiť umelcov, združovať ich, vzdelať a poskytnúť nahranie a sfinalizovanie jedného singlu.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Otvorený inovačný ateliér Kreatívneho centra Nitra.

Autor titulnej fotografie: Miloš Štefanka

Výsledky Odbornej rady