Vytvor si autorskú knihu

#ilustracia
#VUlab

Cieľom LABu Ilustrácie je modelácia spoluprác v kreatívnom prostredí.

Účastník si vyskúša:

  • ako narábať s time managementom a kreativitou
  • ako sa postupne z jednoduchého nápadu pomocou kolektívneho brainstormingu dopracovať k finálnemu dizajnu

 

Hlavným zámerom je priblíženie sa kreatívnej práci výtvarníka. Či už uplatnením v reklamnom svete alebo cestou freelancera.

Zámerom lektora je viesť LAB hravou a produktívnou formou, preto privítam aj účastníkov, ktorí svoj smer stále hľadajú, prípadne váhajú s výberom odboru.

Kreatívna práca môže mať praktické využitie. Cieľom je ukázať, „že to ide“.

28.04.2023 (piatok)
8.00 - 14.30   
05.05.2023 (piatok)
8.00 - 14.30 
12.05.2023  (piatok) 
8.00 - 14.30 
26.05.2023  (piatok)
8.00 - 14.30 
02.06.2023  (piatok) 
8.00 - 14.30 
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
20
Pre koho je táto výzva určená
nepodnikatelia (18+)
Úroveň
začiatočníci a mierne pokročilí
Miesto
Súkromná škola umeleckého priemyslu, Samova 14, 949 01 Nitra
Dátum zverejnenia výzvy
31.3.2023
Deadline prihlásenia
12.4.2023
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy alebo si objednáme spoločný obed.

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Mgr. art. Hedviga Mihálik Gutierrez

Študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre grafiky a iných médií, Ateliér knižnej ilustrácie a ilustrácie.V súčasnosti sa venuje predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti a dospelých. Ilustráciu stavia na digitálnom médiu, avšak inšpiráciu čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Orientuje sa aj na produktovú a reklamnú ilustráciu. Niekoľkokrát bola ocenená ako ilustrátorka najkrajšiej knihy Slovenska.

Podmienky účasti

nepodnikateľ – fyzická osoba v zmysle Výzvy; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva; absolvovanie minimálne 60 % skupinových vzdelávacích podujatí

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzačmi Vizuálneho labu: „Ilustrácia“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie max. 20 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

 

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

 

Autorské práva k použitým fotografiám: Mgr. art. Hedviga Mihálik Gutierrez