Nauč sa, ako ozvučiť živé podujatia

#livesounddesign
#HUlab

Venuješ sa ozvučovaniu podujatí alebo ťa zaujíma práca zvukára? 

Bez dobrého zvuku sa nezaobíde žiadne živé podujatie. Skúsení lektori z praxe, Peter „Junior“ Vrbjar a Paľo Tkáč, ťa prevedú od základných aspektov zvuku až po praktické ukážky ozvučenia podujatia. Dozvieš sa, aké sú špecifiká zvukárskej práce v interiéri a exteriéri a všetko si to vyskúšaš priamo v praxi.

 

Na LABe Live sound design sa naučíš nielen:

  • čo všetko obnáša práca zvukára
  • základy akustiky
  • ozvučiť jednotlivé hudobné nástroje a spev
  • pracovať s mixpultom
  • pracovať so zvukárskou technikou,
  • ale aj mnoho ďalšieho.
Víkend 1
20.5.2023 (9:00 - 18:30) - 21.5.2023 (9:00 - 15:30)
Víkend 2
27.5.2023 (9:00 - 18:30) - 28.5.2023 (9:00 - 15:30)
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
18
Pre koho je táto výzva určená
podnikatelia (18+)
Úroveň
začiatočníci a mierne pokročilí
Miesto
Nitra
Dátum zverejnenia výzvy
31.3.2023
Deadline prihlásenia
19.4.2023
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy alebo si objednáme spoločný obed.
Ubytovanie
Ak nie si z Nitry, daj nám vedieť. Pomôžeme ti s rezervovaním cenovo dostupného ubytovania blízko miesta konania labu.
Cena od
60 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Mgr. Peter Vrbjar

V odvetví ozvučovania pracuje 16 rokov. Za tú dobu prešiel veľa rôznych zvukárskych pozícií od technika, monitorového zvukára, FOH zvukára, live nahrávania kapiel, field recordistu. Zopárkrát si vyskúšal aj prácu v prenosovom voze. Okrem toho zabezpečil aj niekoľko pevných inštalácií ozvučenia klubových a iných priestorov. V posledných rokoch sa venuje primárne pozícii FOH zvukára a monitorového zvukára. Spolupracoval priamo s rôznymi kapelami a interpretmi, za zmienku určite stoja Fallgrapp, Katarzia, Noisecut, Polemic, Medial Banana, Jana Kirschner, Tolstoys, Korben Dallas, Billy Barman, Rozpor, Lash&Grey, Dara Rollins, Sam Handwich, Pjony, Isobutane, Space Cats, Gonsofus, Erik Šulc a ďalší. Z festivalov, ktoré stoja za zmienku pracoval na Pohode (3x A-hlavný stage, 4x B-stage), Grape, Nova Rock (hlavný stage), Topfest, Festival Východná (hlavný stage), Sharpe festival, Fjúžn, Viva Musica a mnoho ďalších. Z televíznych relácií a programov to boli napr. Česko Slovensko má Talent, Pečie celé Slovensko, Neskoro večer, Inkognito, Slávik, V siedmom nebi, Radio_Head Awards a iné. Za svoje pôsobenie spolupracoval alebo pracoval pre rôzne firmy zabezpečujúce ozvučenie podujatí, napríklad Amex Audio, Q-99, MP Audio, Wave, Ministry, Highlite, T-Servis, Hurricane, Optio, Audio-Line, Cobra Sound. Zo športových podujatí to boli Collins Cup (triathlon, aquathlon, atď.), alebo Fight Nigh Challenge (box). Posledné 3 roky má na starosti aj ozvučovanie v kultúrnom centre Nová Cvernovka.

Mgr. art., Pavol Tkáč

Je absolventom Filmovej a televíznej fakulta VŠMU, v Ateliér Zvukovej skladby v súčasnosti sa venuje kompletnému  zabezpečeniu ozvučenia a záznamu zvuku a zvukový majster TV záznamov a priamych prenosov ČS má Talent (TV JOJ), Pečie celé Slovensko (RTVS), Inkognito (TV JOJ), V Siedmom nebi (TV JOJ). Má na starosti zvukové vybavenie a návrh technológií, zaškolenie pre TV JOJ Šport. Je Majster zvuku programov Let’s Dance (TV Markíza), Tvoja tvár znie povedome (TV Markíza), SOWA (TV Markíza), Miss Slovensko (TV JOJ), ESET Science awards (RTVS), ankety Futbalista roka a mnoho ďalšieho. Z festivalov je to napríklad Pohoda a Východná. Ďalej sú to rôzne eventy, showprogramy a koncerty (Kristína & band – kapelový zvukár, Filip Jančík & band – kapelový zvukár, ICONITO band – kapelový zvukár). Spolupracoval na TV projektoch ČS má Talent (FOH Zvukár, technický manažér), V siedmom nebi (majster zvuku), Veľký balík (majster zvuku), Inkognito (ozvučenie sály), OTO (ozvučenie sály) a eventoch ako FOH zvukár (Pohoda festival, Topfest, SĽUK, TV JOJ, Mestské slávnosti, kongresy, konferencie, firemné eventy a mnoho iného).

Podmienky účasti

podnikateľ; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva; absolvovanie minimálne 60 % skupinových vzdelávacích podujatí

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzačmi Vizuálneho labu: „Live sound design“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie max. 15 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Povinné prílohy na stiahnutie

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

 

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

 

Autorské práva k použitým fotografiám: Nová Cvernovka a Denník N (Peter Vrbjar)