Poď si s nami ušiť šaty

#odev
#RElab

Na LABe Odevnej tvorby sa naučíš všetko, čo potrebuješ k ušitiu jednoduchých dámskych šiat. Postupne prejdeš jednotlivými krokmi:

  1. Návrh
  2. Zhotovenie strihu
  3. Šitie

Všetko bude prebiehať pod vedením skúsenej lektorky a je určený pre všetkých, ktorí už majú základné znalosti so šitím :).

 

 

Víkend 1
26/08/2023 - 27/08/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  10:00 - 16:30
Víkend 2
02/09/2023 - 03/09/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  10:00 - 16:30
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
10
Pre koho je aktivita určená
Nepodnikatelia (18+)
Úroveň
Mierne pokročilí
Miesto
Nitra (konkrétne miesto upresníme)
Deadline prihlásenia
08/08/2023
Čo si priniesť?
Šijací stroj
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy.
Cena od
65 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Lektori

Katarína Berceli Olesová

Katarína vyštudovala odevníctvo. Je skúsenou lektorkou v oblasti odevnej tvorby, ktorej sa profesionálne venuje už niekoľko rokov. V roku 2017 vyhrala cenu Blogger roka v kategórii  Nováčik roka. V jej blogoch sa venuje kurzom šitia na živo a videotutoriálom v oblasti šitia. Cez projekt Nadácie VUB “ Dielničky pre deti a mamičky v spolupráci s EduNature Nitra sa venovala lektorovaniu kurzov šitia. Navrhuje, šije a predáva aj vlastné textilné a odevné výrobky.

Autor fotografie: súkromný archív KBO.

Podmienky účasti

nepodnikateľ – fyzická osoba v zmysle Výzvy; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva

 

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzači REmeselného labu: „Odevná tvorba“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 10 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

 

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

Autor titulnej fotografie: Fotobanka – Freepik

Výsledky Výzvy Lab Odevnej tvorby zverejnenej dňa 18. 7. 2023