S Labom produkcie podujatí cestujeme aj v rámci regiónu

#produkcia
#HUlab

Produkcia mestských podujatí opäť v Akadémii KKP

Kapela na námestí, trh v uliciach, čítačka vo vnútrobloku, sprievod cez pešiu zónu, svetelná šou – podujatia v meste majú nekonečno podôb.  Za prípravou každého z nich sa však skrývajú desiatky pretelefonovaných hodín, stovky mailov, hodiny stretávania a nekonečné excelovské tabuľky. Produkcia podujatí je komplexná činnosť, ktorá si vyžaduje schopných a efektívnych produkčných manažérov a manažérky. Ako vyzerá ich práca mimo samotného podujatia? Ako vymyslieť originálny formát, ktorý zaujme? Ako ho odkomunikovať verejnosti? Ako zostaviť program a nepriestrelný rozpočet? Kedy a ako komunikovať s umelcami a dodávateľmi? Kto tvorí organizačný tím? Ako získať financie a partnerov? Aké povolenia treba zabezpečiť? A ako sa z toho celého nezblázniť? Na tieto, ale aj mnoho ďalších otázok vám odpovedia skúsení produkční, Marián Tesák a Katja Thalerová. Účastníkov labu prevedú rôznymi témami, ktoré stretnú každého produkčného podujatia. Dva víkendy plné nových poznatkov, zručností a inšpirácií tentokrát v Šali.

Víkend 1
03/06/2023 - 04/06/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  10:00 - 16:30
Víkend 2
17/06/2023 - 18/06/2023
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:30 &  10:00 - 16:30
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
15
Pre koho je aktivita určená
Nepodnikatelia (18+)
Úroveň
Začiatočníci / Mierne pokročilí
Miesto
Dom kultúry Šaľa SNP 16, 927 01 Šaľa
Deadline prihlásenia
01/05/2023
Čo si priniesť?
Stačiť ti bude vlastný počítač, písacie potreby a zápisník
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy.
Cena od
60 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Lektori

Katja_Thalerova
Katja Thalerová
Produkčná a projektová manažérka

Absolventka Divadelného manažmentu na Vysokej škole muzických umení. Už počas štúdia pracovala ako office a hospitality manažérka pre Grape festival. Od roku 2017 zastrešuje spolupráce a partnerstvá pre showcaseový festival Sharpe. Ako produkčná manažérka sa podieľa aj na ďalších podujatiach ako napríklad Flaam Festival, Next Festival či MELA. Aktuálne pôsobí ako projektová manažérka LALA Slovak Music Export a doktorandka na Katedre teórie hudby VŠMU. Je bookerkou a manažérkou slovenských kapiel Tolstoys, Sam Handwich, TIMEA a God and Eve. Zbožňuje zmrzlinu a hranolky.

Autorka fotografie: súkromný archív KT.

majo-tesak
Marián Tesák ml.
Zakladateľ a riaditeľ nitrianskeho multižánrového festivalu Flaam

Absolvent filmovej a televíznej scenáristiky na bratislavskej FTF VŠMU. Zakladateľ a riaditeľ nitrianskeho multižánrového festivalu Flaam. Aktuálne pôsobí na Oddelení kultúry Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislavy, kde okrem iného pracuje na implementácii Koncepcie udržateľného rozvoja kultúry Bratislava 2030. Bol hlavným projektovým manažérom tímu, ktorý pripravoval projekt Nitra 2026 – Kandidát na Európske hlavné mesto kultúry. Niekoľko rokov pracuje ako stage manažér na festivale Pohoda, stretnúť ste ho mohli aj ako člena tímov ďalších podujatí, ako napríklad Sharpe Music Festival & Conference, Národná cena za dizajn, MF Divadelná Nitra, Dobrý trh či Bratislava Design Week. Štyri roky pôsobil ako PR manažér spoločnosti Itafilm, exkluzívneho zástupcu filmovej spoločnosti Sony Pictures na Slovensku. Má rád extrémne (ale naozaj extrémne) štipľavé jedlá a výberovú kávu.

Autor fotografie: Ondrej Irša

Podmienky účasti

nepodnikateľ – fyzická osoba v zmysle Výzvy; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva

 

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzačmi HUdobného labu: „Produkcia mestských podujatí“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 15 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

Autor titulnej fotografie: Tomáš Kuša (Sharpe festival)