Potlač textilu s Primátom

#textil
#RElab
LAB-stencil-linoryt-sieťotlač

Nauč sa vytvoriť unikátny kúsok z akejkoľvek látky, aj z tej, ktorá sa ti už môže zdať ako nepoužiteľná. Zoznám sa s tromi technikami prenášania obrazu na textil.

Analógové grafické techniky na šírenie obrazu na textil ti ukáže skúsený lektor, Pavol Prekop. Priblíži ti princípy techník, ktoré si pod jeho dohľadom vyskúšaš aj v praxi. Vytvor si originálne kúsky, merch, reklamné predmety s pridanou umeleckou hodnotou. Sprav zo starého kúska nový, štýlový.

Pracovať budeme technikami:

Stencil

  • prenášanie návrhu na textil pomocou šablóny a textilných farieb

Linoryt 

  • grafická technika, pri ktorej obraz vyrytý do linolea slúži ako šablóna, na ktorú sa nanesie farba a tá sa následne odtláča textil alebo papier

Sieťotlač

  • technologicky náročnejšia metóda potlače, pri ktorej sa tlačený grafický návrh upraví tak, aby mohol byť nanesený na sito, cez ktoré sa aplikuje farba na textil
Víkend 1
03/12/2022 - 04/12/2022
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:00 &  9:00 - 15:00
Víkend 2
10/12/2022 - 11/12/2022
Sobota & Nedeľa
9:00 - 18:00 & 9:00 - 15:00
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
10
Pre koho je aktivita určená
Slobodné povolania (18+)
Úroveň
Začiatočníci
Miesto
Nitra, konkrétne miesto upresníme
Dátum zverejnenia výzvy
21/10/2022
Deadline prihlásenia
03/11/2022
Čo si priniesť?
Počítač s grafickým programom (napr. PS, Ai, Inscape, alebo iné, prípadne ti priamo na Labe pomôžeme nejaký stiahnuť). Program nemusíš ovládať, všetko potrebné ťa naučíme. Oblečenie alebo látku na potlačenie.  
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy.
Ubytovanie
Ak nie si z Nitry, daj nám vedieť. Pomôžeme ti s rezervovaním cenovo dostupného ubytovania blízko miesta konania labu.

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Lektori

Pavol-prekop
Mgr. art. Pavol Prekop
Profesionálny výtvarník

Celý svoj profesionálny život sa venuje umeniu a kultúre, v podstate nič iné nikdy nerobil. Absolvoval ŠÚV v Kremnici a VŠVU v Bratislave. Okrem  autorskej tvorby sa podieľal na mnohých jednorazových alebo dlhodobých projektoch v širokom spektre žánrov audio-vizuálneho umenia na Slovensku i v zahraničí. Je zakladateľom značky Primát, ktorú založil spolu so svojou ženou. Tento projekt vytvorili za účelom demokratického šírenia umenia prostredníctvom udržateľného oblečenia (“statement clothing”).

Podmienky účasti

Slobodné povolanie; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Účastníkmi REmeselného labu: „Stencil, linoryt, sieťotlač“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 10 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Výzva na lab stencil, linoryt a sieťotlač pre podnikateľov aktualizovaná k 03. 11. 2022

Povinné prílohy na stiahnutie

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia. 

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

 

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

Autorské práva k použitým fotografiám: Pavol Prekop

Výsledky výzvy pre Lab Sieťotlač, linoryť a stencil zverejnenej 21.10.2022