Nauč sa tvoriť hudbu v obľúbenom Abletone

#Ableton
#HUlab

Prihlás na intenzívny kurz tvorby hudby v Ableton so Stroonom

 

Dalibor Kocián, známy pod umeleckým menom “Stroon”, pôsobí už viac než 13 rokov v hudobnom priemysle ako hudobník a producent. Počas dvojvíkendového kurzu ťa naučí základy tvorby hudby v programe Ableton. Od jeho základov až po vytvorenie vlastného tracku. Prejdeš si cez úvod do digital audio workstation, s dôrazom na softvér Ableton – nástroje, natívne inštrumenty aj efekty. Okrem samotnej práce v programe sa naučíš aj rozdiel medzi MIDI a AUDIO, VST, AU. Dalibor ťa prevedie základmi hudobnej teórie, ktoré môžeš aplikovať v programe, naučíš sa tvoriť beat, melódiu a harmóniu, taktiež základy mixovania a prípravy live set-upu. Počas kurzu si ukážete aj ďalšie pluginy a tvorbu hudby k videu / filmu.

 

Víkend 1
07/10/2023 - 08/10/2023
Sobota & Nedeľa
10:00 - 18:30 &  09:00 - 16:30
Víkend 2
11/11/2023 - 12/11/2023
Sobota & Nedeľa
10:00 - 18:30 &  09:00 - 16:30
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
10
Pre koho je aktivita určená
Nepodnikatelia (18+)
Úroveň
Začiatočníci a mierne pokročilí
Miesto
Nitra (konkrétne miesto upresníme)
Deadline prihlásenia
06/09/2023
Čo si priniesť?
Počítač a slúchadlá
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy.
Cena od
60 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

Lektori

Dalibor “Stroon” Kocian

Stroon je slovenský multiinštumentalista a hudobný producent pochádzajúci z Košíc. Absolvoval štúdium na bratislavskom Konzervatóriu so zameraním na perkusie a kompozíciu. Vo svojej tvorbe sa zameral najmä na prácu s vibrafónom.

Na scénu priniesol v roku 2010 svoje prvé EP s názvom Ruine Noire. Odvtedy vydal niekoľko EP aj albumov. Je známy aj početnými spoluprácami nielen v oblasti hudby ako hudobný hosť kapiel a zoskupení, ale aj v oblasti divadla, filmu a reklamy, pre ktoré tvorí hudbu. Komponoval diela napríklad pre divadelné predstavenia: POP Animal (PND, 2022), Shift (DPM, 2021) aj Deklarácia závislosti (Slovak National Theatre, 2020), filmy a seriály: “Good Old Czechs,” “Parallel,” Za domem v Lese (TV Nova, 2024), Kriminálka Kraj (TV JOJ, 2022). Jeho hudbu ste mohli počuť aj v traileroch a reklamách: Post Bellum, festivalu Fest Anča, poisťovne Union, otváranie Twin City v Bratislave. Vystupoval na viacerých festivaloch a podujatiach, ako napríklad: Konvergencie, Pohoda festival, odovzdávanie cien Nadácie Tatra Banka, festivale Spectaculare, Londýnsky týždeň módy, Waves a ďalšie.  Získal niekoľko ocenení, ako napríklad bronzového leva v Cannes za projekt “Play Dow Jones” v roku 2016 a v rokoch 2005 a 2006 CIMES za experimentálnu nahrávku. Nominovaný bol aj v hudobnej ankete Rádiohlavy za najlepšiu elektronickú hudbu a najlepšiu experimentálnu hudbu.

Autor fotografie: súkromný archív DK.

Podmienky účasti

nepodnikateľ – fyzická osoba v zmysle Výzvy; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva

 

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Uchádzači HUdobného labu: „Tvorba hudby v Abletone“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 10 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

 

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií a videa zaznamenaných počas udalosti na reklamné a propagačné účely Kreatívneho centra Nitra.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľom autorských práv k titulnej fotografii: Dalibor Kocian.

Výsledky Výzvy Lab Tvorba hudby v Abletone zverejnenej dňa 14. 08. 2023