Vytvor si svoj vlastný šperk

#šperk
#RElab
titulna-fotka-lab-sperk

Nauč sa, ako na základné techniky práce so šperkom.

 

Naši lektori ti ukážu, ako vyrobiť prsteň, prívesok, brošňu aj pracku na opasok. Naučíš sa techniky vypilovanie, puncovanie, gravírovanie či leštenie materiálu, budeš pracovať s hydraulickým lisom, vyrábať duté komponenty aj spájať materiály studeným spojom. Výsledkom LABu bude tvoj vlastný šperk.

 

LAB bude prebiehať počas 2 víkendov – dokopy 30 hodín spoločného vzdelávania + 5 hodín individuálnych konzultácií pre každého účastníka s našimi lektormi.

Víkend 1
18.2.2023 (9:00 - 18:00) - 19.2.2023 (9:00 - 15:00)
Víkend 2
25.2.2023 (9:00 - 18:00) - 26.2.2023 (9:00 - 15:00)
Počet účastníkov je limitovaný (podnikatelia aj nepodnikatelia spolu)
10
Pre koho je táto výzva určená
nepodnikatelia (18+)
Úroveň
začiatočníci a mierne pokročilí
Miesto
kancelárie KCN, mestská Tržnica Nitra - 1.poschodie
Dátum zverejnenia výzvy
9.1.2023
Deadline prihlásenia
27.1.2023
Občerstvenie a obed nie sú súčasťou labu
Občerstvenie ani obed nie sú súčasťou stretnutí. Každý deň bude aj obedová prestávka. Môžeš si so skupinou niekde vybehnúť v rámci obedovej pauzy alebo si objednáme spoločný obed.
Ubytovanie
Ak nie si z Nitry, daj nám vedieť. Pomôžeme ti s rezervovaním cenovo dostupného ubytovania blízko miesta konania labu.
Cena od
65 €

Na zobrazenie registračného formuláru sa musíte prihlásiť.

lab-sperk-francuz
Pavel Francúz
zlatník - klenotník

Paľo sa venuje šperkárstvu už vyše 20 rokov. Zameriava sa hlavne na výrobu historických šperkov a objavovanie zabudnutých techník. Popri práci s kovmi rád pracuje aj s materiálmi, ako sú drevo, kosť, rohovina, koža, parohovina a iné. Baví ho šperkárstvo kombinovať s iným remeslom, a tým posúvať zaužívané hranice.

Rudolf Molnár
zlatník - klenotník

Rudolf je skúsený lektor, majiteľ značky Zlatnícky ateliér NOVAU v Bratislave, v rámci ktorej prezentuje svoju tvorbu. Spája tradičné remeselné postupy s modernými technológiami 3D tlače a CNC frézovania. Využíva trojkombináciu kovu, kameňa a emailu. Tradíciu oživuje emailovými farbami, čím vzniká kontrast starého s novým a minulé tak povyšuje na súčasný dizajn.

Podmienky účasti

nepodnikateľ – fyzická osoba v zmysle Výzvy; trvalý pobyt na území Slovenska; vek 18+; vyplnenie formuláru s povinnými prílohami, ktoré stanovuje Výzva; absolvovanie minimálne 60 % skupinových vzdelávacích podujatí

ADMINISTRATÍVNE PROCESY V SKRATKE

Účastníkmi REmeselného labu: „Základy šperkárstva“ môžu byť podnikatelia (SZČO, slobodné povolanie, právnické osoby) a nepodnikatelia – fyzické osoby. Vyplnenú prihlášku prijmeme v KCN a spracujeme dáta pre Odbornú radu KCN (zložená z odborníkov z praxe), ktorá vyberie 10 uchádzačov podľa týchto kritérií: motivácia pre účasť na LABe, prínos pre ďalšiu podnikateľskú činnosť.

Viac info o výzve

Ak ti nie je niečo jasné, ozvi sa našej koordinátorke Lenke.

olejarova@msunitra.sk

Laby KCN

Laby Kreatívneho centra Nitra rozvíjajú talent a zručnosti kreatívcov na rôznorodé témy v oblasti remesiel, hudby, multimédií, audiovízie, vizuálne a scénického umenia. Podporujú rozvoj odborných zručností u jednotlivcov, ktorí sa chcú v budúcnosti profesionálne venovať niektorej z oblastí kultúrneho a kreatívneho priemyslu, alebo ktorí už v nej pracovne pôsobia.

Akadémia KKP

Akadémia kultúrneho a kreatívneho priemyslu (KKP) Kreatívneho centra Nitra (KCN) ponúkne širokú škálu prednášok, workshopov aj individuálnych konzultácií. Naštartovať  alebo zlepšiť svoje podnikanie môžete prostredníctvom inkubátorov a akcelerátorov, rozvoj kreatívneho talentu a odborných zručností ponúknu laby, štart a zviditeľnenie na trhu podporia podporné a predajné programy. Viac nájdete v sekcii Akadémia KKP.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

 

Podujatie sa koná v rámci aktivity 2, Laby, Kreatívneho centra Nitra.

 

Autorské práva k titulnej fotografii: Pavol Francúz

Autorské práva k použitým fotografiám: Pavol Francúz, Rudolf Molnár