PRIMÁT pre REmeselníkov

#sieťovanie
#textil
primat-pre-remeselnikov

Pavol s manželkou Michaelou založili značku oblečenia Primát, ktorá uplatňujú princípy slowfashion a minimalizujú dopad na životné prostredie. Jednotlivé kúsky nie sú len tak obyčajným kúskom v šatníku, ale ako hovoria samotní tvorcovia, nosičom diela, ktoré je na ňom zobrazené. Šíria umenie a vyjadrujú názor na rôzne spoločenské témy. Obrazy na textil tlačia prevažne formou sieťotlače, linorytu a stencilu. Príďte sa zoznámiť, poďte sa zosieťovať. Okrem výroby oblečenia organizujú aj workshopy, ktoré podporujú zúčastnených aktivizovať sa vo svojom regióne a správať sa zodpovedne k životnému prostrediu.

Vstup voľný
Príď spoznať zakladateľov značky Primát a kreatívcov s rovnakými záujmami ako máš ty.
Dátum
2. 11. 2022
Miesto
LifeHouse /city/, Kmeťkova 27, 949 01 Nitra
Čas
17:00 - 20:00
Facebook event
primat-manzelia-prekopoví
Primát
Udržateľná značka oblečenie

Zakladateľmi tejto značky sú Pavol a Michaela Prekopovci. Primát zodpovedne produkuje kvalitné bavlnené oblečenie: tričká, mikiny, šaty a iné špeci-veci, alebo upcykluje staré. Nefarbenú bavlnu využívajú ako maliarske plátno. Veľkú pozornosť venujú kontextu ilustrácie a grafiky, prostredníctvom, ktorých vyjadrujú svoj názor.  Celá produkcia značky od pletenia látky, strihov, šitia až po samotnú tlač sa vyrába/vytvára na Slovensku a na Morave. Vytvorili interaktívny projekt WorkShopTalk, čo je forma zodpovednej sociálnej hry, ktorej úlohou je rozvíjať a podporovať spoločenskú zodpovednosť. Spojenie site-specific výstavy, workshopu a diskusie, ktoré sa vždy tematicky prispôsobujú aktuálnemu spoločenskému kontextu.

Každý mesiac organizujeme 4 networkingové stretnutia na rôzne témy. Ak patríš do našich oblastí: remeslá, hudba, vizuálne umenie, multimédiá, audiovízia, scénické umenie, a rád/rada by si prezentoval/a svoju skúsenosť, môžeš sa ozvať našej Mati na kerteszova@msunitra.sk.

Projekt Kreatívne centrum Nitra je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu integrovaný regionálny operačný program.

Podujatie sa koná v rámci aktivity 3, Prezentačné workshopy – malé, Kreatívneho centra Nitra.

Majiteľom autorských práv publikovaných fotografií je Primát.